prodavat.infoblog.cz

Co je reálná cena nemovitosti?

Publikováno 25.12.2016 v 19:36 v kategorii BYDLENI, přečteno: 25x

Cena nemovitosti je vždy nejdůležitější faktor, který ovlivňuje prodej nemovitosti. A to jak pro prodávajícího, tak pro kupujícího. Na cenu se totiž můžeme dívat z několika různých úhlů. Navíc se stále operuje s termíny „tržní“, „bankovní“ nebo „reálná“ a člověk neznalý obchodu s nemovitostmi má hlavu zamotanou více než dost. Pokud prodáváte nemovitost nebo ji kupujete, měli byste vědět, jak toto funguje v praxi a co byste měli očekávat.

Proč se cena nemovitosti liší?
Domy na prodejČasto se operuje s tržní cenou – tou, která je akceptovatelná pro trh nemovitostí. Domy na prodej Praha si drží cenu velmi srovnatelnou. Záleží ovšem na typu nemovitosti.


Zda jde o obytnou plochu nebo je vaše nemovitost vhodná spíše pro skladovací prostory. Také záleží na místní infrastruktuře, sociálních službách apod. Tržní cena ale nebývá přijatelná pro banku.

Bankovní cena bývá ve většině případů nižší než tržní. Jde především o schopnost nemovitost rychle prodat ve chvíli, kdy klient nesplácí úvěr. Musí to tedy být cena obchodovatelná.

Jak určit cenu nemovitosti?

Cenu určujete vy jako vlastník. Můžete si zvolit libovolnou cenu, za kterou nemovitost prodáte. Ne vždy trefíte cenu napoprvé. Buď nemovitost nadhodnotíte, tudíž ji nikdo nebude chtít koupit, nebo naopak podhodnotíte a tím se připravíte o peníze.

Kvalitní realitní kanceláře jsou v tomto procesu zběhlé a vědí, že někdy je nutné cenu snížit. Prohlídka nemovitosti je směrodatnější než fotografie.

A pokud stav neodpovídá očekávání, zájemce bude samozřejmě couvat. Můžete si nechat udělat nezávislý odhad ceny nemovitosti. Budete mít představu a stou se dá dále pracovat.

Dá se cena nemovitosti zvýšit?

Pokud se vám zdá, že je cena vaší nemovitosti nižší, než jste očekávali, můžete udělat něco pro to, aby se prodala lépe. 

Menší rekonstrukce a úpravy úplně stačí k tomu, aby se váš dům proměnil v atraktivní místo, po které sáhne nejeden zájemce. Rodinné domy v Praze k prodeji jsou v kurzu stále. Můžete na tom vydělat.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?